Projekt i wystawa „Wielość rzeczywistości”.

W Muzeum im. Marii Konopnickiej do 14 września dostępna jest interaktywna wystawa „Wielość rzeczywistości. O nas i muzeum”, przygotowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

To niezwykle ciekawy projekt artystyczny, którego celem jest poznanie oczekiwań otoczenia muzeum – różnych społeczności lokalnych. Ekspozycja składa się dziewięciu stanowisk i porusza bardzo ważną kwestię: jak powinno wyglądać współczesne muzeum? Odbiorca staje się opowiadającym, to on buduje narrację wystawy, tworzy przedmioty – eksponaty, zapisuje myśli, którymi chce podzielić się z innymi zwiedzającymi. To też doskonałe miejsce, aby wyrazić (nierzadko wykrzyczeć) trudne emocje, wątpliwości czy pytania. „Wielość rzeczywistości” to jednak przede wszystkim przestrzeń integracji, odpoczynku i rozrywki – dzieci i młodzieży, dorosłych i seniorów, znajomych i nieznajomych.

Zapraszamy do naszego Muzeum

Autorem projektu jest Jan Byszewski; kuratorem – Beata Nessel – Łukasik.