Światło Pamięci Niezwyciężonym na 100-lecie odzyskania Niepodległości

Nasze Muzeum i GRH „Garnizon Suwałki” dołączyły do zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Grupa Wschód” akcji „Światło Pamięci Niezwyciężonym na 100-lecie odzyskania Niepodległości”.

Jej celem jest upamiętnienie wszystkich tych, którzy stanęli do walki o Ojczyznę podczas powstań narodowych, konspiracji, I wojny światowej, w walce o utrwalenie granic, wojnie polsko-bolszewickiej, II wojnie światowej oraz w podziemiu antykomunistycznym.

10 listopada, w przeddzień setnej rocznicy odzyskania niepodległości, chcemy uczcić ich pamięć poprzez zapalenie zniczy i odmówienie krótkiej modlitwy na żołnierskich mogiłach.

Zachęcamy do włączenia się do akcji.

Spotykamy się o godzinie 18.00 na pasażu im. Andrzeja Wajdy przy Muzeum im. Marii Konopnickiej skąd wspólnie udamy się na cmentarze. Będziemy mieli przygotowane znicze, które przekażemy uczestnikom.

Nie jesteśmy w stanie odszukać i odwiedzić wszystkich mogił. Dlatego do włączenia się do akcji zapraszamy rodziny, grupy przyjaciół oraz organizacje i stowarzyszenia z Suwałk i regionu. Zgłaszajcie się i wskażcie miejsca, w których możecie być i gdzie dzięki Wam zabłyśnie płomień pamięci.

Pokażmy, że pamiętamy o Tych, dzięki którym dziś cieszymy się z Niepodległości.

Dziękujemy za wsparcie udzielone przez firmę BOSS w Suwałkach.

 

Top