Muzeum Lauretam Sybilli 2025

25 maja w Dworze Artusa w Gdańsku, odbyła się Gala Laureatów 46. Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2025.

W kategorii „Nowe i zmodernizowane wystawy stałe” wyróżnienie otrzymało Muzeum Okręgowe w Suwałkach za wystawę „Maria. Pieśń o domu” w Muzeum im. Marii Muzeum im.Marii Konopnickiej. Główna nagroda przypadła Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

W imieniu muzeum nagrodę odebrali Jerzy Brzozowski – dyrektor muzeum oraz współautorzy wystawy: Magdalena Wołowska-Rusińska – kierowniczka muzeum, dr Krzysztof Skłodowski i Marek Zalibowski.

Gospodarzami Gali były Muzeum Gdańska i Narodowy Instytut Muzeów w Warszawie. Gośćmi byli gdańscy parlamentarzyści, władze miasta Gdańska, uczestnicy IV Konferencji Muzeów Wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów i muzealnicy z całego kraju- laureaci nagród w poszczególnych kategoriach.

W ten sposób Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Muzeum im. M. Konopnickiej w Suwałkach znalazły się w gronie kilkunastu muzeów w Polsce, które w ubiegłym roku zrealizowały najciekawsze i najcenniejsze inicjatywy muzealne w kraju